מאמרים

אלימות בספורט - למה זה נחוץ?

רבים קושרים אמונות תפלות לספורט. כל תחום יהיה אשר יהיה זקוק לעוד ערך מוסף או זריקת מרץ על מנת " לרוץ " עוד יותר טוב ממה שניתן. חלק מהאוהדים מתפללים ומנסים לגייס את בורא עולם שישחק במגרש שלהם, חלק מעודדים במגרש מתוך אמונה שזה מה שימריץ את הספורטאי שהם אוהבים ואחרים מוצאים לנכון לנסות ולעצבן דווקא את הקבוצה היריבה או המתמודד שממול. כמעט הכל לגטימי, אם כי יהיו שיאמרו שהאבה שלך לקבוצה שאתה אוהד לאו דווקא צריכה לבוא לידי ביטוי בקללות והתרסות כנגש היריב. התנהגות אלימה ומתלהמת במגרשים כלפי קבוצות יריבות, יותר ממוציאות את הטעם הטוב מן המפגש הספוטיבי התמים. חשוב לזכור שבסוף היום, מדובר סך הכל במשחק....

אין ספק שאת ההתנהגות הכי פחות מקובלת וקונבנציונאלית נוכל למצוא במגרשי הכדורגל. זהו הענף הפופולארי ביותר בעולם והנצפה ביותר. על כל אדם שצופה בתחרות אייקידו, נוכל למצוא בטח כמה עשרות אלפים שיצפו בגביע העולם. הכדורגל הוא גם משחק יצרי שבא מן הכונות העניות ברחבי העולם ולכן עבור רבים הוא מסמל יותר מרק משחק. בברזיל, באורוגוואי, ארגנטינה וחלקים אחרים בעולם, הכדורגל הוא כמעט דת ודת ואמונה הם כידוע עילה להתנהגויות לא רציונאליות בעליל.

ההיסטוריה כבר מייחסת פתיחתה של מלחמה בשנות ה – 30 על רקע משחק כדורגל בדרום אמריקה. עוד אלפי קרבות מחוץ למגרשי כדורגל וקורבנות בנפש כתוצאה מעימותים חריפים בין אוהדים.

המשך מאמר