מאמרים

אלימות בספורט - למה זה נחוץ? - חלק II

מכות, אמצעי לחימה, רימונים והשלכת חפצים בתוך המגרשים ומחוצה להם. לא תראו כאלה דברים בתחרות סקי באנדורה או בהתעמלות אומנותית. אלימות דומה אולי ניתן למצוא בקרבות רוגבי, הוקי או פוטבול אמריקאי שהם משחקים אלימים כשלעצמם, אולם בשום מקרה זה לא יראה או ישמע כמו משחק כדורגל אלים.

גם כדורסל הוא משחק יצרי ולא אחת ראינו שחקני כדורסל מאבדים את עצמם, מדלגים לקהל או סוגרים חשבון עם שחקן יריב, מה שנקרא, חיסול ממוקד גרסה ספורטיבית. שפורטאי אלים מעביר מסר של הכשרת אקטים אלימים לקהל. צופה אשר רואה את הספורטאי האהוב עליו נוקט בקו אלים כלפי היריב שלו, לרוב יפנים מסר שזה מותר. חלק מן האוהדים לא יודע להפריד ולעשות את החשבון לעצמו, הוא ממהר להיסחף אחר קבוצתו האהובה ולתת גב בכל מחיר. והמחירים לעיתים הם בלתי נסבלים. מה לא ראינו כבר במגרשי ספורט ? איזו אלימות לא פגשנו ? נדמה שכבר פגשנו את הכל ואת מה שעוד לא פגשנו במקרה, בואו נקווה שגם לא נפגוש.

מה אנחנו רוצים בסך הכל ? לבוא לארוע הספורט האהוב עלינו, להנות מאתלטים ברמה הכי גבוה, עושים את מה שהם יודעים הכי טוב, לעודד, לקוות שננצח ואם לא, אז לא. אין סיבה שכמובתחרות אייקידו, לא נחזור אנחנו וילדינו בריאים ושלמים הביתה. זה המעט שמגיע לנו.

חזרה לחלק ראשון